Embed

One Direction'un Doğuşu

2010 yılında Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson ayrı ayrı olarak yarışmaya başvurdular. Ama erkekler kategorisinde yenilgiye uğradılar. Daha sonra konuk jüri üyesi Nicole Scherzinger'in önerisiyle 5'i bir araya gelerek bir grup oluşturuldu ve 5 genç yarışmanın gruplar kategorisinde yarışmaya başladı. Fakat grup yarışmayı üçüncü olarak tamamladı. Yarışmanın finalinden hemen sonra eğer yarışmayı kazansalardı kaydedilecek olan şarkıları "Forever Young" internete düştü
 

Yahoo News Google'da aranan kişilerin aranma sayısını yayınladı ve One Direction'ın 3.5 milyon tarafından arandığını yazdı. Yönetim, grup üyelerine kendi Twitter hesaplarını açmaya izin veriyor ve istediklerini yazmaya. Onlara göre bu onları hayranlarına daha çok yakınlaştırıyor. Bütün One Direction üyelerinin takipçi sayısı 2012'nin Mayıs ayında 3 milyonu aştı ve her gün ortalama 35.000 kişi onların takipçi sayısnı arttırıyor. Üyeler aynı zamanda farklı kişilikleri ile tanınır. Horan "Küçük tatlı Irlanda'lı olan", Malik "Sessiz ve gizemli olan", Payne "Mantıklı olan", Styles "Cazibeli olan", Tomlinson "Komik olan" .

Niall James Horan (d. 13 Eylül 1993 Mullingar, İrlanda) annesi Maura Gallagher ve babası Bobby Horan'ın en küçük çocuğudur. Matt adında bir abisi var. Ailesi o beş yaşındayken boşandı. Bir kaç yıl o ve abisi her ikisininde evlerinde sırayla kaldıktan sonra Mullingar'da, babalarının evinde kalmaya karar verdiler. Annesi tekrar evlendi ve County Longfaord'da yedi yıllık kocası Chris ile yaşıyor. Bir Hıristiyan okulunda öğrenci öğretmendi ve okul korosundaydı. X-Factor'den önce yurdunda bir kaç performans sergiledi. Horan küçüklüğnden beri gitar çalıyor. Bir röportajda gitarı hakkında "En iyi Noel hediyesi." diye konuştu.

Zayn Javaad Malik (d. 12 Ocak 1993, Bradford İngiltere) babası yarı Pakistan'l ve yarı İngiliz olan Yaser Malik ve İngiliz anne Tricia Malik'in çocuğudur. Malik'in üç kız kardeşi var Doniya, Waliyha ve Safaa. Bradford'un East Bowling tarafında büyüdü. İlk okulda Lower Fields'a ve lisede Tong High School'a gitti. Zayn küçüklüğünü "Küçükken başa çıkılması zor biriydim. Biraz hiperaktiftim ki annem bile beni çocuk arabasında gezdirirdi." diye anlatıyor. Annesi de Zayn'i " Zayn bilgisayar başında şarkılara saatlerce eşlik ederdi." diye anlatyor. Zayn Malik saçları yüzünden ilk iki okulundan atıldığını ama kız kardeşleri ile başka okula geçince uyum sağladığını söylüyor.

Liam James Payne (d. 29 ağustos 1993, West Midlands İngiltere) babası Geoff ve annesi Karen'in çocuğudur. Payne'in iki ablası var Ruth ve Nicola. Dört yaşındayken böbreğinde bir yara olduğunu ve disfaksiyonel olduğunu öğrendi. Acı ile başa çıkmak için günde sabah ve akşam 32 tane iğne alıyordu.Okul hayatı için kendine "Okulda ki haylaz çocuk" diyor. Bazı takımlar için oynadı ve bazı maçlarda yer aldı. 12 yaşında 18 yaş ve altı takımlarda oynadı. Payne okulda zorbalıkla başa çıkmaya çalışıyordu ve bunun için boks eğitimi aldı. Eğitimler sırasında burnunuda kırdığın söylüyor

 

Harry Edward Styles (d. 1 Şubat 1994, Worcestershire İngiltere) annesi Anne Cox'un ve babası Des Styles'ın çocuğudur. Kendisinden büyük bir ablası var, Gemma. Ailesi o yedi yaşındayken boşandı. Annesi tekrardan Robin Twist'le evlendi. Styles annesinin Twist'le evlenmesinden memnun olduğunu söylüyor. Styles bir çocuk olarak da şarkı söylemeyi severdi. Eskiden White Escimo adlı bir grubun baş solistliğini yapardı. Grupta Harry ile birlikte Haydn Morris, Nick Clough ve Will Sweeny vardı. Sonradan "Battle Of Bands" adlı bir yarışmaya katıldılar ve kazandılar.

Styles 2010 yılında X-Factor'e "Isn't She Lovely" şarkısı ile katıldı. Styles, üç juriden iki evet alınca Boot Camp'a kadar ilerledi. 2010 yılında tekrar denedi ve Boot Camp'a kadar geldi. Boot Camp'da kaybetmeden ve One Direction'a konulmadan önce "Stop Crying Your Heart Out" şarkısını söyledi. Styles One Direction adını bulan kişi oldu. Styles X-Factor anansörü PeterDickson adlarını söyleyince kulağa hoş geldiğini söyledi. Tomlinson diyor ki "Harry grubun adı hakkında düşüncelerimizi almak için hepimize mesaj atmıştı. Hepimizin evet dediği o günlerden biriydi. Styles X-Factor sayesinde kendisine daha çok güvenmeye başladığını söylüyor.

 

Louis William Tomlinson (d. 24 Aralık 1991 Doncaster) İngiltere) Annesinin adı Johanna, babasının adı Troy'dur. 2000'de anne ve babası boşandı. Dört üvey kız kardeşi var, isimleri; Charlotte, Félicité ve ikizler Daisy ile Phoebe. Tomlinson, çocukları çok sevdiğini söylüyor ve kız kardeşleri ile çok iyi anlaştığını. Bu nedenle Fat Friends adlı bir play'de oynadıktan sonra oyunculuk okuluna gitti. Louis'in If I Had You adlı bir dizide küçük rolleri oldu veBBC'nin Waterloo Road dizisinde. Louis okulda pek iyi bir öğrenci deiğildi ama sınıfları geçti. Bunun hakkında "Eğlenmekle fazla meşguldum" diyor.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !